DOKUMANISTAN

Hakkında

  • 2 sene önce, Mustafa ÇETİN tarafından yazılmıştır.
  • 0 Yorum

DOKUMANISTAN Hakkında

Merhabalar;

Ben Mustafa ÇETİN DOKUMANISTAN Teknoloji Dökümanı Siteme Hoşgeldiniz. DOKUMANISTAN hakkında birkaç bilgi aktaracağım.

8 yıl önce kurduğum dokumanistan.com sitesinde Sistem, Yazılım, Donanım gibi birçok kategoride alıntı veya ara ara kendi yazdığımı makaleleri paylaşmaktaydım. Ancak 3-4 sene önce sitede sorun oldu ve kapanmıştı. Şimdi dokumanistan.com’da yayınlanan eski makaleleri dokumanistan.blogspot.com adresinde halen yayınlanmaktayım.

Onca yılın arasından her araştırdığım konu için word’de notlar almaya başladım. O kadar oldu ki ciltler dolu kitap kadar word’de yazılarım oldu. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra o döküman güncelliğini yitirip işe yaramaz hale gelmeye başlayınca yazdığım tüm makaleleri tozlu rafların arasından çıkararak DOKUMANISTAN.COM ve Daha hazırlık aşamasında olduğum kardeş sitede paylaşacağım. Nihai hedefim ise artık tüm öğrendiğim ilgilendiğim tecrübelerimi bu ve kardeş sitede sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

Tabi sadece Teknoloji olarak ilgilenmiyorum. Sosyal anlamda unutulmuş bilimler, değerler veya sosyoloji ile ilgili makaleler yazdım. Bu ve buna benzer kategorideki bilgiler için kardeş bir web sitesi yapmayı da düşünüyorum. Şimdi isim bulmaya çalışıyorum.

Bu sitede ilk etapta;

8 yıldır Microsoft Office Eğitimleri vermekteyim. Buradaki tecrübelerim ile hem makale hemde aynı konunun uygulamalı anlatımı olacak makaleler yazacağım.

İkinci Etapta;

Eğitimlerini aldığım Unix ve Shell Script ile ilgili dökümanlarımı uygulamalı ve makale olarak yazıp öğretmenin öğrenmede öğretmenin bilinciyle tıpkı Microsoft Office gibi videolu anlatım yapmaya çalışacağım.

Son Etap ise;

Excel ve Unix ile ilgili kayda değer kayıtlarıa ulaştıktan sonra bir yandan da hala ismini bulamadığım kardeş web sitesinin kurulum ve word’deki bilgileri aktarmaya başlayacağım. DOKUMANISTAN Hakkında

İnşallah plandığım işleri sizlerle paylaşmak için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Eğer benim gibi düşünen arkadaşlar olursa web sitemde makale yazmak için kapım herkese açık. İki ayrı kategoride kardeş web sitelerim olacak. Biri Teknik olan DOKUMANISTAN diğeri sosyal olan ?????? hala adını aradığım siteler. İlgil alanınız hangi kategoriye uyuyorsa bir mail uzaklığındayım.

Saygılarımla,
Mustafa ÇETİN

Mustafa ÇETİN

www.dokumanistan.com
dokumanistan.blogspot.com
facebook.com/dokumanistan
twitter.com/dokumanistan
linkedin.com/in/dokumanistan
instagram.com/dokumanistan
youtube.com/c/dokumanistancom
plus.google.com/+dokumanistancom